Ir lauke ir namuose, šuo turi turėti savo guolį, dubenį vandeniui ir kitą ėdalui. Dubenyje visą laiką turi būti šviežio vandens. Jei šuo pradeda valgyti žolę, leiskite jam. Žolėje yra tam tikrų reikalingų vitaminų, kurie kartais padeda šuniui išsivemti, jei jam yra bloga. Spardyti šunį griežtai draudžiama. Prie šeimininko kojų šuo dažnai glaudžiasi, ieško globos, todėl kojos, kaip ir rankos, neturi kelti baimės. Barant ar baudžiant šunį, kiti šeimos nariai neturi kištis, nes bet koks gailestis, mėginimas užstoti  trukdys ,,gaujos vadui" būti pripažintam.

Šuns priežiūros reikmenys:

Įsigijus šunį, būtina įsigyti šuns priežiūros reikmenis: antkaklį, ilgą ir trumpą pavadėlį, grandinę, antsnukį, šepetį. Antkaklis turi būti stiprus, todėl gaminamas iš odos, jos pakaitalų ar brezento. Antsnukis būna iš odos ir metalinio tinklelio. Su trumpu pavadėliu šuo vedamas greta. Ilgas pavadėlis naudojamas šunį dresuojant.

Šukavimas ir valymas:

Šunis kasdien reikia šukuoti ir valyti. Iš plaukų pašalinamos dulkės, purvas, pleiskanos. Šukavimas apsaugo šuns odą nuo ligų, pagerina kraujo apytaką. Akis ir ausis valome švariu skudurėliu. Jei reikia, skudurėlį suvilgome švariu vandeniu ir gerai išgręžiame.

Maudymas kambaryje ir lauke:

Nepakanka šunį vien šukuoti ir valyti, jį reikia ir maudyti. Su šampūnu skirtu šunims pakanka maudyti vieną kartą per mėnesį, maudant dažniau, oda išsausės ir plaukai pradės lūžinėti. Lauke šunis maudome tik šiltu oru. O namuos, bet kada. Namuose, po maudymo šunį reikia iššluostyti sausu skuduru, o lauke išmaudyto šuns šluostyti nereikia. Jis išsipurto. Po maudymo šunį reikėtų vedžioti tik su pavadėliu, kad atsigulęs vėl neišsipurvintų.

Šuns vedžiojimas:

Kambaryje laikomą šunį reikia išvesti ne rečiau kaip du kartus per parą. Šuniukus irjaunus šunis vedame 3-4 kartus per dieną. Bute ar voljere laikomą šunį du kart per dieną reikia paleisti palakstyti. Po pasivaikščiojimo šunį reiktų kruopščiai apžiūrėti. Jei randama erkė, nereikia skubėti jos traukti. Galima užberti druskos ir palaukti kol erke pradės judėti.Tada ištraukti. Po pasivaikščiojimo, šuniui reiktų nuplauti kojas vandeniu.