Šiaulių Gyvūnų globos namų deklaruojama veiklos idėja ir misija - kuo greičiau surasti namus beglobiams keturkojams, juos dovanojant. Tačiau šiaulietis Modestas Navickas sako, kad kai kur panašūs globos namai gerokai nukrypsta nuo deklaruojamos idėjos ir atjautos gyvūnams.

M. Navickas pasakojo, kad turi galimybę suteikti kokybišką gyvenimą dviems dideliems šunims - vyriškis juos nori auginti kaimo kavinės ir motelio kiemo voljeruose, taip ir gyvūnams suteikti geras sąlygas ir papuošti poilsiavietės aplinką. Iš patriotizmo vyriškis nutarė pagelbėti Šiaulių gyvūnų globos namams - paimti iš čia du vilkšunius. Tačiau atvykęs buvo šokiruotas. Už šunį čia paprašyta po 100 litų.

Vyras dar bandė derėtis, tačiau, esą, darbuotojos nė nesileido į kalbas ir iš gyvūnų prieglaudos jis išvyko tuščiomis, nors aptvare matė šunų, kuriuos būtų paėmęs auginti. M. Navickas pasijuto įskaudintas ir apgautas, tačiau gerų ketinimų priglausti du šunis, neatsisakė. Nuvyko į kitą prieglaudą, kur paaugusį Vokiečių aviganių mišrūną gavo už vieną centą.

Šiaulių gyvūnų globos namai kategoriškai paneigė prekiaujantys gyvūnais, esą prašoma nebent pagal išgales paaukoti į aukų dėžutę. Jeigu žmogus, norintis imti globoti gyvūną neturi pinigų, esą jokiu būdu jam neatsakoma padėti - neva gyvūnėlis mielai dovanojamas. Tačiau šiaulietis M. Navickas teigia priešingai - gyvūnų dovanai jam neduota.

Apie šią situaciją sužinojęs Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Vladas Damulevičius sukluso. Mat Šiaulių gyvūnų globos namai yra laimėję savivaldybės finansavimą beglobių gyvūnų rinkimui, priežiūrai ir laikymui, o gyvūnų globos namų vadovė nuolat lankosi savivaldybėje, primindama, kad prieglauda perpildyta, trūksta savivaldybės skiriamų pinigų, todėl reikėtų jų skirti daugiau.

Politikas sako, kad privatūs Šiaulių gyvūnų globos namai, jeigu prekiauja gyvūnais, jokio pažeidimo nedaro. Tačiau gaunasi taip, kad žmonės gyvūnų iš čia neišperka, taigi jie lieka prieglaudoje, kur laikymas kasdien vis brangsta, mat šunį ar katę reikia ne vien maitinti, bet ir gydyti. Taigi kyla socialinis konfliktas - gyvūnai be šeimininkų, prieglauda perpildyta, savivaldybė negali finansuoti jų laikymo tol, kol kas nors nupirks.

V. Damulevičius neneigė, kad prieglaudos gyvūnų pardavinėjimas prasilenkia ir su morale, mat lyg ir paneigiama tokios veiklos idėja- kuo greičiau beglobiui surasti namus.

grynas.delfi.lt