Paskutinėmis vasaros dienomis prie Baltijos jūros atklydę poilsiautojai stebėjo gyvūnų mylėtojų grupę, intensyviai žygiuojančią pajūriu. Plakaitais ir vienodais marškinėliais pasipuošę jauni žmonės ne tik linksminosi siaučiant dideliam vėjui, bet ir nešė svarbią žinią visiems gyvūnų augintiniams ir tiems, kas planuoja tokiais tapti. „Būk atsakingas šeimininkas!” – šio šūkio vedini entuziastai per tris dienas bando įveikti visą Lietuvos pajūrio ruožą.

O darbas pasitaikė išties nelengvas – net 99 kilometrai pėsčiomis. Be to, pasiekus kurortus taip pat yra ką veikti. Palangoje prie tilto žygeivius pasitiko dar daugiau gyvūnų mylėtojų, ir visi kartu mielai konsultavo kurorto svečius. Kokį maistą rinktis, kaip dresiruoti gyvūną, ką daryti jam sunegalavus – tai dažniausiai gyvūnų priežiūros specialistams užduodami klausimai.

Beeidami pajūriu entuziastai surado ir vieną benamį šuniuką – paplūdimyje tarp Palangos ir Šventosios blaškėsi alkanas nedidelis juodas gyvūnas. Komanda jį pasiėmė kartu su savimi ir bandys surasti jo šeimininkus arba rasti jam naujus namus.

Šiandien žygį pradėję ties Lietuvos-Latvijos siena jį užbaigs ties Kaliningrado sritimi.

Žygį suorganizavusios gyvūnų gerovės tarnybos „PIFAS“ direktorė Brigita Kymantaitė patikino, kad tokia akcija puikiai tinka pajūriui, kur grynas oras ir daug žmonių: „Vasarą būtent į pajūrį susirenka daugiausiai žmonių, o mes norime, kad kuo didesnė visuomenės dalis atkreiptų dėmesį, kad gyvūnus reikia auginti atsakingai”.

Pasak pašnekovės, didžiausios problemos gyvūnų klausimu Lietuvoje kyla dėl to, kad žmonės, prieš įsigydami naują šeimos narį, ne visada pagalvoja, ar turės pakankamai laiko ir tinkamas sąlygas jį auginti.

„Todėl tiek daug augintinių atsiduria tiesiog gatvėje. O savivaldybės ir gyvūnų globos tarnybos taip pat negali tinkamai pasirūpinti visais benamiais – jie dažnai užmigdomi arba mėnesių mėnesiais laukia naujų šeimininkų”, - apgailestavo gyvūnų mylėtoja.

grynas.delfi.lt